تلفن تماس : 66562560 - 66566611 مدیر فروش اینترنتی : 09351004720
تلفکس : 66566611 - 021

ایمیل : info@karen-tools.ir
آدرس پستی : تهران ، خیابان آزادی ، بین اسکندری و اوستا ، پلاک 160

captcha

 

Skip to Content

بلاگ

سالروز ولادت امام رضا

Veladat Emam Reza 2

 

 

شرکت ابزار پیشرو کارن سالروز ولادت امام رضا را تبریک و تهنیت عرض می نماید.

ادامه مطلب

توصیه پلیس شهر تهران بابت معاینه فنی و ماشین های فرسوده

پلیس پایتخت اعلام کرده است : تعدادی از مالکان خودروها و وسیله های نقلیه و موتورسیکلت ها، اطلاعاتشان به روز نشده است  یعنی اگر هنگام شماره گذاری شماره تلفن همراهی را اعلام کرده اند و بعد آن را تغییر داده اند و اعلام نکرده اند یا اینکه موقع شماره گذاری شماره ای ثبت نکرده اند، به همین منظور خواهشمند است تمامی رانندگان و مالکین می توانند از طریق مراجعه به پلیس +۱۰ اطلاعاتشان را به روز کنند، چرا که پل ارتباطی بین ما و مردم برای اطلاع رسانی موارد لازم از طریق تلفن های همراه صورت می گیرد.
باز هم روی این نکته تاکید می کنم که خودروهایی که نو شماره هستند، تا چهار سال بعد از شماره گذاری از زمان تولید تا چهار سال بعد از آن نیاز به معاینه فنی ندارند، ولی از سال پنجم نیاز به معاینه فنی دارند. نکته ای که برای محاسبه چهار سال وجود دارد، ماهی که در آن قرار گرفته اند مورد توجه نیست، بلکه سال تولید مهم است، اگر خودرویی برای مثال در سال ۹۲ شماره گذاری و تولید شده باشد، سال ۹۶ نیاز به معاینه فنی خواهد داشت.
نکته بعدی هم در مورد خودروهایی است که در سن فرسودگی قرار دارند و آن هم بر اساس جدولی است که هیئت دولت ابلاغ کرده، برای انواع خودروها متفاوت است که برای مثال برای سواری ۲۰ سال، برای خودروهای سنگین، کامیون و کامیون کشنده ۲۵ سال است و به همین صورت برای بقیه خودرو ها این اطلاعات موجود است که قبلا اعلام شده و باز هم اطلاع رسانی خواهد شد.
اگر کسی خودرو اش در سن فرسودگی قرار گرفته باشد، به ازای هر ترددی که در شهر تهران دارد و از زیر دوربین ها رد می شود به ازای هر روز ۴۵ هزار تومان جریمه اعمال می شود.
در مورد معاینه فنی هم به ازای هر روز که از زیر دوربین های راهنمایی و رانندگی عبور کند، ۵۰ هزار تومان جریمه اعمال خواهد شد.
خواهشمند است برای جلوگیری از این اتفاق، خودشان وضعیت معاینه فنی شان را کنترل کنند، کسانی که خودرو فرسوده دارند یعنی بر اساس جدول مصوبه دولت خودروشان در سن فرسودگی است، در سطح شهر تردد نکنند.
شهروندان برای اینکه از همه این اتفاقات و فرایندهایی که در مورد جریمه برایشان اتفاق می افتد مطلع شوند حتما باید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند و اطلاعات تماسشان را به روز کنند.
لازم به ذکر است علاوه بر محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک، دوربین های ثبت تخلفی که در سطح شهر نصب شده است، ثبت جریمه را انجام می دهند و در محل هایی که دوربین وجود ندارد همکاران ما با متوقف کردن خودرو و بررسی معاینه فنی به صورت دستی نیز جریمه را اعمال می کنند.
در حال حاضر سامانه ارسال پیامک فعال است و باز هم ادامه خواهد داشت و سعی خواهد شد که هیچ وقفه ای در این زمینه به وجود نیاید.
البته راه های ارتباطی دیگری هم وجود دارد که مردم بتوانند از طریق اپلیکیشن هایی که وجود دارد و از طریق وبسایت www.rahvar120.ir می توانند با استعلام شماره ی VIN که روی کارت خودرو وجود دارد، از آخرین وضعیت تخلافاتی خود مطلع شوند.

ادامه مطلب

اجرای طرح اجباری معاینه فنی موتور سیکلت ها

۵۰ درصد از مراکز معاینه فنی کشور آماده تست و ارائه معاینه فنی می باشند. ولی متاسفانه راکبان موتور سیکلت ها از این طرح استقبال چندانی نکرده اند و تمایلی به دریافت معاینه فنی ندارند.

مدیر امور اجرائی معاینه فنی خودروهای کشور اظهار داشتند: برای اجرا شدن این طرح باید با همکاری پلیس از طریق اعمال قانون انجام شود.

ادامه مطلب

طرح اجباری شدن مراجعه خودرو های دوگانه سوز به معاینه فنی

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در رابطه با خودرو‌های دوگانه سوز گفت : 

مهلتی که به مالکان ماشین های دوگانه سوز برای دریافت معاینه فنی از مراکز تعیین شده داده شده بود در روزهای پایانی خردادماه سال ۹۷ به اتمام می‌رسد و از ابتدای تیرماه مراجعه خودرو‌های دوگانه سوز به مراکز  معاینه فنی اجباری می‌شود.

ابزار پیشرو کارن

 

ادامه مطلب

با ورود سامانه سیمفا جعل برگه معاینه فنی امکان‌پذیر نیست

مدیرعامل اتحادیه سازمان حمل و نقل همگانی کشور گفت: مردم بدانند با ورود سامانه سیمفا امکان جعل برگه معاینه فنی نیست چرا که باید شماره خودروی آن‌ها در سامانه ثبت شود.

مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در گفتگو با خبرگزاری فارس درباره جعل برگه معاینه فنی اظهار داشت: در ابتدا از توجه ریاست سازمان بازرسی کشور درباره این موضوع تشکر می‌کنم که به عنوان یک دغدغه اجتماعی به آن پرداختند.

وی با اشاره به اینکه مردم از سامانه جدید معاینه فنی بی‌اطلاع هستند گفت: هنگامی که با  صف‌های مراکز معاینه فنی مردم مواجه می‌شوند گواهی‌های جعلی را از  افراد جاعل خریداری می‌کنند غافل از اینکه باید پلاک آنها توسط دوربین‌های مراکز معاینه فنی خوانده شود.

قیصر ادامه داد: پس از آنکه برگه‌های معاینه فنی جعلی توسط بعضی از مردم خریداری می‌شود به دلیل اینکه پلاک آنها در مراکز معاینه فنی توسط دوربین‌های پلاک خوان که به سامانه سیمفا متصل می‌باشند؛ خوانده نشده، توسط دوربین‌های سطح شهر جریمه می‌شوند و بیشترین مراجعه کنندگان به اتحادیه جهت رسیدگی شامل افرادی است که برگه‌های معاینه فنی جعلی خریداری نموده‌اند.

مدیرعامل اتحادیه سازمان حمل و نقل همگانی کشور افزود: در اسفند سال ۹۶ در کارگروه ملی معاینه فنی پیشنهاد داده‌ایم که برچسب معاینه فنی حذف شود به دلیل اینکه طرح LEZ (طرح کاهش) باید در کلان‌شهرها اجرایی شود و دوربین‌ها نیز به سامانه سیمفا متصل شده‌اند و دیگر ضرورتی به برگه و یا برچسب نبوده است، ولی متاسفانه این پیشنهاد مورد تایید کارگروه معاینه فنی قرار نگرفت.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور اذعان داشت: در استان البرز بیشترین تخلفات خرید و فروش برگه جعلی معاینه فنی را داشته‌ایم و شهرداری کرج باید نسبت به راه‌اندازی دوربین‌های طرح LEZ اقدام کند.

قیصر گفت: نصب ۵۰۰ دوربین توسط سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای کشور نیز می‌تواند از افزایش تخلفات جلوگیری کند ولی متاسفانه مورد کوتاهی دستگاه‌های ذی‌ربط قرار گرفته است.

وی افزود: در صورتی که این ۵۰۰ دوربین جاده‌‌ای به سیمفا نصب شود دیگر نیازی به برگه معاینه فنی نیست و خودروهایی که در سطح جاده نیز تردد می‌کنند در صورت نداشتن معاینه فنی جریمه خواهند شد.

مدیرعامل اتحادیه سازمان حمل و نقل همگانی کشور تصریح کرد: تاکنون اتحادیه توانسته است با همکاری دستگاه‌های انتظامی و قضایی چند باند از فروشندگان معاینه فنی جعلی را تحویل مراجع قضایی بدهند.

وی در خاتمه گفت: شهروندان آگاه باشند که با ورود سامانه سیمفا جعل برگه معاینه فنی امکان‌پذیر نیست.

 

ادامه مطلب

معاینه فنی برتر

مهندس قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور و مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: معاینه فنی برتر که همان حدود مجاز جدید معاینه فنی است، از اول اردیبهشت سال جاری در سراسر کشور اجرایی می‌شود.
وی افزود: با اجرای معاینه فنی برتر در سراسر کشور تبعیض و تفاوت در بین مراکز معاینه فنی دیگر شهرها با شهر تهران از بین می‌رود و مردم می‌توانند به تمامی مراکز معاینه فنی سراسر کشور مراجعه و نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام کنند.
مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور بیان داشت: اجرای طرح معاینه فنی برتر باعث می‌شود که از صف‌های طولانی معاینه فنی جلوگیری شود.
قیصر اذعان داشت: در معاینه فنی برتر حدود مجاز آلایندگی بازنگری شده است و از یک اردیبهشت ماه در سراسر کشور اجرایی می شود و دیگر معاینه فنی عادی نخواهیم داشت.

مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور افزود: دستگاه‌های مراکز معاینه فنی در سراسر کشور به روز شده است و ۵۰ مرکز تا هنگامی که تجهیزات خود را به روز نکنند با اجرای طرح معاینه فنی برتر تعطیل خواهند شد.

وی تصریح کرد: معاینه فنی یکپارچه تحت مدیریت سامانه سیمفا آغاز به کار کرده است و بنابراین در کیفیت صدور معاینه فنی تفاوتی نخواهیم داشت.

 

ادامه مطلب

فروش ویژه عید نوروز

شرکت ابزار پیشرو کارن به مناسبت عید نوروز قصد دارد اتاق پخت رنگ و جک شاسی کش را به صورت ویژه به فروش رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه فروش ویژه با شماره تلفن ۶۶۵۶۶۶۱۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب

راه اندازی خط معاینه فنی در کلیبر

راه اندازی خط معاینه فنی کلیبر مجهز به تجهیزات ابزار پیشرو کارن

ادامه مطلب

فروش ویژه به مناسبت دهه فجر

شرکت ابزار پیشرو کارن به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی قصد دارد اتاق پخت رنگ و جک شاسی کش را به صورت ویژه به فروش رساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه فروش ویژه با شماره تلفن ۶۶۵۶۶۶۱۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب

بازدید ازمراکزمعاینه فنی خودروهای سبک استان‌خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومی اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور؛ کارشناسان معاینه فنی اتحادیه، مراکز معاینه فنی خودروهای سبک استان خراسان شمالی واقع در شهرهای فاروج، شیروان، آشخانه و بجنورد را مورد ارزیابی قرار دادند.

در نخستین روز بازدیدکارشناسان اتحادیه که با همراهی نمایندگان کارگروه استانی، پلیس راهور و ستاد معاینه فنی شهرداری انجام پذیرفت، تیم مذکور مرکز معاینه فنی تازه تاسیس شهر فاروج را مورد ارزیابی قراردادند. همچنین بازدید از مرکز معاینه فنی شهر شیروان (کد۲۱۰۲) با حضور نماینده ستاد معاینه فنی شهرداری مورد بررسی  قرار گرفت.

کارشناسان اتحادیه در روز دوم بازدیدکه با همراهی نمایندگان کارگروه استانی و ستاد معاینه فنی شهرداری صورت گرفت، مراکز معاینه فنی شهرهای آشخانه(کد۲۱۰۴) و بجنورد(کد۲۱۰۶) را ارزیابی نمودند.

شایان ذکر است کارشناسان اتحادیه در بازدیدهای انجام پذیرفته، مراکز معاینه فنی را نسبت به آخرین تغییرات فنی در خصوص نصب و راه اندازی نرم افزار جدید سامانه سیمفا، تکمیل و ارسال نمودن فرم انتقال اطلاعات مرکز  به سامانه جدید سیمفا، ابطال و امحا برچسب­های عمومی سال گذشته مراکز با هماهنگی ستاد معاینه فنی شهرداری­‌ها، اتصال دوربین‌­های مراکز معاینه فنی به سامانه پایش جهت نظارت مستقیم، تجهیز مراکز به دوربین پلاک خوان پذیرش و خط آزمون، جانمایی صحیح دوربین‌های پلاک خوان، تجهیز دوربین نظارتی سالن آزمون مراکز به قابلیتIP، تجهیز دستگاه تست آلایندگی خودرو با قابلیت اندازه‌گیری دور تند و کند، تجهیز مراکز به دستگاه تست آزمون سه‌گانه با قابلیت آزمون خودروهای دارای دو محور محرک، استفاده از تابلو راهنمای مراجعین یکپارچه، استفاده از لباس کار و اتیکت متحدالشکل برای پرسنل، راه‌اندازی خط آزمون موتورسیکلت، تفکیک خطوط معاینه فنی سبک و سنگین از یکدیگر، تابلو سر‌درب ورودی مناسب را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند وآخرین دستورالعمل‌ها در خصوص فرآیند پذیرش خودروهای دوگانه‌سوز در مراکز معاینه فنی سراسر کشور و استانداردهای مرتبط با شرایط سالن­‌های آزمون و تجهیزات چشمی خودرو دوگانه‌سوز را و همچنین اهمیت به کارگیری دقیق دستور العمل ماده ۳ آیین نامه اجرایی نحوه انجام  امور معاینه و صدور برگ معاینه فنی خودرو در رویه جاری مرکز را تبیین نمودند و در خاتمه پرسش و پاسخ از کارشناسان و مدیران مراکز معاینه فنی مورد بازدید انجام پذیرفت و اطلاع‌رسانی کافی در خصوص وضعیت موجود مراکز به مدیران این مراکز و همچنین نمایندگان کارگروه استانی، پلیس راهور و ستادهای معاینه فنی خودروهای سبک در شهرداری‌های شهرهای مذکور ارائه گردید.

5862بازدید از مرکز معاینه فنی شیروان16دی96 13733727resz
5863بازدید از مرکز معاینه فنی شیروان16دی96 8559386resz
5861بازدید از مرکز معاینه فنی بجنورد17دی96 9012527resz
ادامه مطلب