تلفن تماس : 66562560 - 66566611 مدیر فروش اینترنتی : 09351004720
تلفکس : 66566611 - 021

ایمیل : info@karen-tools.ir
آدرس پستی : تهران ، خیابان آزادی ، بین اسکندری و اوستا ، پلاک 160

captcha

 

Skip to Content

بلاگ

اعلام موارد نقص معاینه فنی برای خودروها

جانشین معاونت اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ موارد نقص معاینه فنی وسایل نقلیه را تشریح کرد و گفت: دودزا بودن، تولید صدای ناهنجار، نقص در سیستم روشنایی از جمله این نقص هاست.

درباره موارد نقص معاینه فنی خودروها اظهارکرد: بروز نقص یا تغییر در وضعیت ظاهری، فنی وسیله نقلیه، دودزا بودن، تولید صدای ناهنجار، نقص در سیستم روشنایی یا تغییر در میزان نور و رنگ استاندارد و تنظیم نبودن چرخ های جلو و فرمان است.

ادامه مطلب

برای اولین بار مراجعه بیش از ۲۱۲ هزار خودرو به مراکز معاینه فنی

مدیرعامل ستادمعاینه فنی خودروهای تهران گفت:ازابتدای آبان تا نیمه آذربیش از ۳۰۴ هزار دستگاه خودرو به مراکز مراجعه کرده اند، که بیش از ۲۱۲ هزار خودرو برای اولین بار به مراکز مراجعه کرده اند.

۵۴۷ دستگاه خودرو سنگین به علت نداشتن معاینه فنی و یا دودزا بودن جریمه و اعمال قانون شده اند.

به گفته مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، گواهی معاینه فنی ۳۰۵ خودرو به دلیل مردودی در آزمون آلایندگی باطل شده است.

 

ادامه مطلب

جریمه های اشتباهی خودروهای دارای معاینه فنی

رئیس اداره حقوقی پلیس راهور ناجا در مورد اتصال سامانه معاینه فنی سازمان راهداری به سیمفا، گفت: اتصال از سامانه سازمان راهداری به سامانه سیمفا در وزارت کشور انجام شده؛ اما همچنان جریمه های اشتباه صورت می گیرد. به طوریکه برخی خودروها، گواهی معاینه فنی دارند؛ اما باز هم جریمه می شوند. این موضوع حتما باید مورد توجه و بررسی قرار گیرد.

ادامه مطلب

آرم گذاری کاتالیست ها در معاینه فنی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه این موضوع اثر جدی در آلودگی هوا و انجام معاینه فنی ندارد، اضافه کرد: خودروهایی که برای معاینه فنی اقدام می کنند کاتالیست شان با رنگ خاصی آرم گذاری می شود.
 محسن پورسیدآقایی در واکنش به افرادی که برای گرفتن معاینه فنی از کاتالیست های اجاره ای استفاده می کنند، اظهار کرد: درباره استفاده از کاتالیست های اجاره ای به نظر من، موضوع کمی بزرگ نمایی شد. استفاده از کاتالیست های اجاره ای شایع نیست و تنها با مواردی برخورد داشته ایم.
ادامه مطلب

اتصال سامانه معاینه فنی راهداری به سیمفا

مدیرکل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از اتصال سامانه معاینه فنی سازمان راهداری به سیمفا خبر داد و گفت: متاسفانه هنوز راهداری از کل ظرفیت سامانه استفاده نمی‌کند و بخشی از معاینه‌های فنی خارج از این سامانه صادر می‌شود.

ادامه مطلب

ابطال معاینه فنی خودروهای تصادفی

دبیرشورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از احتمال ابطال معاینه فنی معتبر بعد از وقوع تصادف خبر داد و گفت: در حال مذاکره با پلیس راهنمایی و رانندگی هستیم تا بتوانیم بعد از این حوادث، گواهی معاینه فنی معتبر را باطل کنیم.

ادامه مطلب

خودروهای فاقد معاینه فنی در شبانه روز فقط یکبار جریمه می شوند

سید نواب حسینی منش مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اظهار کرد: به گفته پلیس راهنمایی و رانندگی طرح کاهش(LEZ) از ۳ آذر ماه سال جاری به طور رسمی آغاز شده است.

وی در خصوص جریمه خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، افزود: خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، طی ۲۴ ساعت شبانه روز تنها یکبار و به میزان ۵۰ هزار تومان جریمه می شوند.

حسینی منش درباره افرادی که بعد از ثبت نام در سامانه معاینه فنی و پرداخت هزینه آن نتواستند در موعد مقرر به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند، گفت: این افراد می توانند با داشتن رسید پرداخت خود به صورت عمومی در هر زمانی به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند.

ادامه مطلب

امکان دریافت معاینه فنی درشهرهای دیگربرای تهرانی‌ها

مهندس قیصر مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور و مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل ونقل همگانی کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه احتمال دارد مردم برای گرفتن معاینه فنی خودرو با ازدحام مواجه شوند، شهروندان تهرانی می‌توانند در شهرهای دیگر و همین‌طور شهرهای اطراف تهران، معاینه فنی خودروی خود را دریافت کنند.

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشورافزود: اخذ معاینه فنی خودرو توسط تهرانی‌ها در دیگر شهرها، از اتلاف وقت شهروندان جلوگیری می‌کند و این معاینه فنی دارای اعتبار است.

وی با اشاره به اینکه امکان دارد برخی مالکان خودرو از برخی مراکز غیرمعتبر معاینه فنی دریافت کنند، اظهار داشت: چنین موردی ممکن نیست و اگر هم مصداقی برای این موضوع مشاهد شد، باید به اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور مراجعه و موضوع را مطرح کنند. امکان دارد مواردی از معاینه فنی غیرمعتبر در مراکز خوروهای سنگین مشاهده شود که این موضوع هم با اتصال به سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران) برطرف خواهد شد.

ادامه مطلب

مراکز متخلف معاینه فنی تعطیل می‌شوند

مدیریت امور اجرائی مراکز معاینه فنی خودرو های کشور : با اشاره به اینکه برخی افراد برای دریافت معاینه فنی از کاتالیست اجاره‌ای یا موقت استفاده می‌کنند، گفت: چنان‌چه مصادیق این تخلف شامل نصب یا معرفی به جاهای دیگر در مراکز معاینه فنی مشاهد شود، با آنها برخورد شدید و قانونی خواهد شد.

این روزها بحث اخذ معاینه فنی خودروها با اجرای فاز دوم این طرح مورد توجه قرار گرفته است، اما افرادی با اجاره کاتالیست، سعی در دور زدن معاینه فنی دارند.

برخی افراد در برخی از تعمیرگاه‌ها با نصب موقت این قطعه بعد از دریافت مبلغی، کاتالیست را از خودرو برداشته و خودروی مورد نظر بعد از گرفتن معاینه فنی دوباره با آلودگی در شهر تردد خواهد کرد و به دلیل داشتن برگه معاینه فنی، دیگر اعمال قانون هم نمی‌شود و دوباره ضرر آن به محیط زیست و شهروندان خواهد رسید.

ادامه مطلب

تعویق جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی در تهران

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: به منظور ایجاد شرایط مناسب دریافت تاییدیه معاینه فنی خودروها، اجرای مرحله دوم طرح کاهش آلودگی هوا و جریمه خودروهای فاقد معاینه حداقل دو تا چهار هفته به تعویق خواهد افتاد.

ادامه مطلب