تلفن تماس : 66562560 - 66566611 مدیر فروش اینترنتی : 09351004720
تلفکس : 66566611 - 021

ایمیل : info@karen-tools.ir
آدرس پستی : تهران ، خیابان آزادی ، بین اسکندری و اوستا ، پلاک 160

captcha

 

Skip to Content

بلاگ

شکست معاینه فنی برتر

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران با اشاره به اینکه میزان آلودگی هوا در شهرهای ایران با یکدیگر متفاوت است، گفت: در صورت اجرای معاینه فنی برتر به صورت یکپارچه در کشور، این طرح صد درصد شکست می خورد.

مصوبه سازمان حفاظت از محیط زیست، حد مجاز آلایندگی در معاینه فنی تمام خودروها در سطح آرام و بالا ابلاغ شده بود و خودروهایی که موفق به پاس کردن حد مجاز در دور موتور بالا نبودند، مردود می‌شدند.

وی افزود: با توجه به اینکه اجرای این مصوبه برای سنجش میزان آلایندگی در دور موتور بالا نیاز به خرید تجهیزات داشت، بسیاری از شهرها نتوانستند این تجهیزات را خریداری کنند. این در حالی است که شهرداری تهران با ایجاد زیرساخت‌ها از سال گذشته برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کرد و همزمان با معاینه فنی عادی، معاینه فنی برتر را نیز صادر می‌کرد.

ادامه مطلب

جریمه ۵۰ هزار تومانی خودروهای بدون معاینه فنی

داشتن معاینه فنی برای کلیه خودرو های عمومی مشمول با سن بالاتر از یکسال الزامی و این خودرو های بایستی براساس سن، سالانه دو تا چهار مرتبه به مراکز معاینه فنی خودرو مراجعه کنند.

دیهی است خودرو های تاکسی سرویس مدارس از این موضوع مستثنی نبوده و با عنایت به اهمیت داشتن معاینه فنی این خودرو ها در حفظ جان، سلامتی و ایمنی دانش آموزان، سرویس مدارس بصورت ویژه ای مورد ارزیابی و کنترل در مراکز قرار می گیرند. در همین راستا جهت تسریع در کار رانندگان محترم سرویس مدارس در طرح استقبال از مهر ۹۷، این خودرو ها تا ۱۵ مهرماه در کلیه مراکز معاینه فنی شهر تهران خارج از نوبت پذیرش خواهند شد.

ادامه مطلب

خودروهای فاقد معاینه فنی در وزارتخانه ها ممنوع است

محمدحسین مقیمی استاندار تهران در بخشنامه‌ای که خطاب به معاونان رئیس‌جمهور، وزارتخانه‌ها و دستگاه‌اجرایی صادر کرده، از همه آنها خواسته است که جلوی قرارداد باپیمانکاران دارای خودروی فاقد معاینه فنی را بگیرند و هیچ پرداختی به متخلفان نداشته باشند.

وی در این بخشنامه با اشاره به اجرای فاز دوم طرح کاهش و کنترل مکانیزه معاینه فنی همه خودروها در سراسر شهر تهران از اول آبان ماه سال ۹۷ خطاب به مدیران ارشد اجرایی نوشته است: کلیه خودروهای مورد استفاده به صورت ملکی یا استیجاری پیمانکاران ملزم به اخذ معاینه فنی معتبر هستند.

ادامه مطلب

شمارش معکوس برای کنترل فراگیر معاینه فنی خودروها

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل شهرداری تهران، همه دوربین های طرح ترافیک و ورودی محدوده زوج و فرد به پروژکتور مجهز شدند تا آمادگی زیرساختی برای اجرای طرح ترافیک در نیمه دوم سال و فاز دوم طرح کاهش به حداکثر برسد.

 با توجه به افزایش ساعت اجرای طرح ترافیک در سال جاری به ساعت ۱۹ و همچنین ضرورت کنترل ۲۴ ساعته معاینه فنی خودروها از اول آبان‌ماه، با پیگیری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، همه دوربین‌های ورودی و خروجی محدوده طرح ترافیک به پروژکتور مجهز شدند

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل شهرداری تهران، با نصب تعداد نزدیک به ۴۰۰ پروژکتور بر روی دوربین‌های پیرامونی محدوده طرح، هم‌اکنون در زمان تاریکی هوا نیز امکان تصویربرداری و رصد تردد خودروها در سطح شهر وجود دارد و آمد و شد خودروها و معاینه فنی آنها کنترل خواهد شد.

بر اساس قانون، از روز اول آبان ۱۳۹۷ همه خودروها تنها به شرط داشتن معاینه فنی مجاز به تردد در شهر سطح تهران هستند و این موضوع توسط دوربین‌ها و ماموران پلیس در سطح شهر، به صورت ۲۴ ساعته و حتی در روزهای تعطیل کنترل خواهد شد.

ادامه مطلب

۵۵ درصد خودروهای نو از معاینه فنی رد شدند

در سال جاری از میان ۸۰ هزار خودروی نو زیر چهار سال که برای دریافت معاینه فنی مراجعه کرده بودند ۵۵ درصد آنها رد شدند.

ادامه مطلب

اجاره قطعات خودرو برای دریافت معاینه فنی

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از اجاره بعضی از قطعات خودرو خبرداد و در ادامه گفت : برخی شهروندان برای اینکه تاییدیه معاینه فنی دریافت کنند قطعات سالم دیگر خودروها را اجاره می کنند.

برخی مواقع لاستیک خودرو، سنسور اکسیژن و سایر قطعات به صورت اجاره ای داده می شود که این موضوع را نمی توان به راحتی کنترل و با آن برخورد کرد. برای برخی قطعات از جمله لاستیک نمی شود کاری کرد اما کاتالیست را کنترل کردیم که قابل تجدید نباشد اما این موضوع مربوط به مسئولیت اجتماعی شهروندان است.

ادامه مطلب

خودروهایی که در سال ۹۷ باید معاینه فنی بگیرند

خودروهای سواری تولید داخل و خارجی که سن آن‌ها بیش از ۴ سال باشد ملزم به اخذ گواهینامه معاینه فنی هستند.

مالکان خودروهای تولید داخل به‌سال ساخت ۱۳۹۲ و ماقبل آن، خودروهای وارداتی سال ۲۰۱۳ و ماقبل آن و همچنین خودروهای عمومی سال ۱۳۹۵ و ما قبل از آن در سال جاری باید گواهی معاینه فنی وسیله نقلیه خود را اخذ کنند.

 

 

ادامه مطلب

بالا رفتن نرخ ارز و تاثیر در فروش تجهیزات

افزایش لحظه ای نرخ ارز در ماه های اخیر باعث شد که عده ای سودجو وارد بازار ارز شده و این وضعیت را متلاطم تر کنند. این افراد با انگیزه بهره بردن از این افزایش مداوم، انواع ارز را خریداری کرده و در بازارهای غیرقانونی به فروش رساندند.

تولیدکننده و واردکننده ای هم که نیازمند ارز بوده و با کمبود آن مواجه شده مجبور به خرید ارز از بازار سیاه شده است. این شرایط منجر به تشدید بحران ارزی شده و همچنین باعث شده نیاز ارزی تولیدکننده تامین نشود. تامین ارز از بازارهای غیررسمی باعث افزایش قیمت تمام شده کالا و در نتیجه بروز تورم بیشتر می گردد.

مهمترین پیامد نوسانات نرخ ارز، که اغلب افزایشی نیز هست، نااطمینانی در بازار می باشد به نحوی که تولیدکنندگان قادر به تصمیم گیری در مورد تولید نخواهند بود. برخی مواد اولیه را با نرخ ارز آزاد خریداری کرده و حاضر به فروش محصولات خود با قیمت های پایین و دستوری نیستند و اقلام مورد نیاز مردم را احتکار می نمایند. همچنین صادرکنندگان نیز نمی توانند در مورد صادرات اقلام خود تصمیم درستی داشته باشند چرا که نمی توانند آینده بازار و قراردادهای خود را پیش بینی نمایند.

ادامه مطلب

ساماندهی معاینه فنی خودروهای دوگانه‌سوز

مدیریت امور اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور درخصوص  مشکلات پیش آمده پیرامون مراکز و آزمایشگاه‌های هیدرواستاتیک و ارائه راه حل برای آن پرداخت و گفت: چرخه معاینه‌فنی دارای پروسه خاصی است که توسط دولت تهیه و تنظیم شده است.

به گفته وی، چرخه معاینه‌فنی خودروهای دوگانه سوز نیاز به همکاری فرابخشی دارد، به ویژه این‌که در حال حاضر آزمایشگاه‌های هیدرواستاتیک در کشور نیاز به حضور و همراهی سازمان ملی استاندارد دارد، اما نظارت دقیقی بر آزمایشگاه‌ها که باید توسط این سازمان صورت بگیرد، انجام نشده است و سازمان ملی استاندارد براساس اعطای مجوز به آزمایشگاه‌ها بایستی دربرابر تخلفات احتمالی آنان نیز پاسخگو باشد.

ادامه مطلب

سالروز ولادت امام رضا

Veladat Emam Reza 2

 

 

شرکت ابزار پیشرو کارن سالروز ولادت امام رضا را تبریک و تهنیت عرض می نماید.

ادامه مطلب